77 akseleratoriai ir kuo čia dėta “kognityvinė ergonomika”?

Zmogaus smegenys

Sprendžiant iš didelio kiekio pozityvių atsiliepimų, dalis žmonių, kurie perskaitė mūsų nemokamą PDF knygą “Kaip efektyviai mokytis užsienio kalbų”, jau suprato, kaip užsienio kalbų galima mokytis kur kas greičiau ir lengviau, nei tradiciškai.

Tačiau iš kitos pusės egzistuoja dar didesnė grupė žmonių, kurie apskritai netiki, kad gali išmokti bet kurios užsienio kalbos ir ypač vyresniame amžiuje.

Net būsimų mokymų dalyviai, prieš registruodamiesi į “Kolibrio metodo” mokymus, neretai skambina mums telefonu ir klausia papildomos informacijos apie tai:

  • kaip vyksta mokymai?
  • ar įmanoma išmokti užsienio kalbos “nuo nulio”?
  • ar yra pinigų grąžinimo garantija?
  • kokio amžiaus galima mokytis?
  • ar būtinos ankstesnės užsienio kalbų žinios?
  • ir pan.

Toks nepasitikėjimas ir skeptiškumas puikiai suprantamas ir nei kiek nestebina.

Būtų keista, jeigu būtų kitaip..

Juk visa mūsų gyvenimiška patirtis rodo, kad užsienio kalbų mokymosi procesas dažniausiai vyksta ilgai, sunkiai ir dažnai be norimo rezultato. Todėl šiame kontekste “Kolibrio metodas” natūraliai atrodo labai netradiciškai ir iššaukiančiai.

Tačiau gera žinia, kad visas šis skeptiškumas ir nepasitikėjimas savimi labai greitai praeina apsilankius “Kolibrio metodo” mokymuose. Čia nuo pirmų mokymo dienų žmonės patiria didelį malonumą mokydamiesi užsienio kalbų ir išgyvena fantastiškas emocijas.

Kodėl taip nutinka?

Atlikti moksliniai tyrimai rodo, kad norint išmokti bet kokią užsienio kalbą, visų pirma reikia pažadinti meilę kalbai. Be meilės, gerai išmokti užsienio kalbos praktiškai neįmanoma. Ir atvirkščiai, įsimylėjus kalbą, procesas tampa labai greitas ir malonus.

Todėl “pažadinta meilė kalbai” yra #1 ingridientas, be kurio neapsieina nei vieni “Kolibrio metodo” užsienio kalbų mokymai.

Bet vien meilės kalbai nepakanka..

Dar reikalingi reikšmingi ir pageidautina greiti rezultatai, kurie patys savaime tampa stipriu motyvu nesustoti ir tobulėti toliau.

Būtent reikšmingi ir greiti rezultatai yra “Kolibrio metodo” užsienių kalbos mokymų sistemos sėkmė ir paslaptis.

Tai vieninteliai užsienio kalbų mokymai, kurių visas mokymo procesas paremtas “kognityvine ergonomika” ir nuolat tobulinamas.

“Kognityvinė ergonomika” – tai mokslas apie tai, kaip pateikti informaciją žmogaus smegenims patogioje formoje. Šis mokslas grįstas revoliuciniais atradimais apie žmogaus smegenų darbo ypatumus.

Žmogaus smegenys

Eilės mokslinių tyrimu metu buvo nustatyta, kad ergonomiškas ir paprastas informacijos pateikimas vaidina lemiamą vaidmenį mokymosi procese. Kuo paprasčiau ir vizualiau informacija pateikiama, tuo greičiau ir lengviau studentas ją įsisavina. Ir atvirkščiai, jeigu medžiaga pateikiama ir išdėstoma sudėtingai, ji tampa dideliu stabdžiu mokymosi procese.

Bet tai tik “ledkalnio viršūnė”..

Štai “Kolibrio metodo” anglų kalbos kursai – vienintelė užsienio kalbų sistema, kurioje įdiegti net 77 kognityvinės ergonomikos akseleratoriai, nepaprastai pagreitinantys mokymosi procesą, jį palengvinantys ir leidžiantys pasiekti greitą, bei užtikrintą rezultatą.

Šiandien  pasidalinsime keliais akseleratoriais, o sekančiuose įrašuose pristatysime jų dar daugiau. Tad jei nori juos visus sužinoti, atidžiai sek mūsų naujienas.

Akseleratorius #1

Nuo bendro vaizdo, prie detalių. 

Kaip tai atrodo praktiškai? Kaip žinia visi paveikslai pradedami piešti nuo horizonto, kontūrų, atraminių linijų ir tik po to atsiranda formos bei detalės. Taip ir “Kolibrio metodo” užsienio kalbų mokymuose. Pvz. visa užsienio kalbos gramatika ergonomiškai pateiktoje vaizdinėje medžiagoje pristatoma vos per 1 valandą. Taip studentas susidaro bendrą vaizdą ir žino kas jo laukia.

Toliau jau einama prie detalių ir mokomasi pačios gramatikos. Tačiau jos mokoma ergonomiškai, neužkraunant smegenų bereikalinga informacija apie tai, ką pvz. anglų kalboje reiškia “past perfect continuous”.

Pavadinimai tikrai nesvarbūs, nes mes natūraliai kalbėdami savo gimtąja kalba šnekame net nesusimąstydami kokią laiko formą naudojame ir kaip ji vadinasi. Tiesiog ją taikome ir darome tai iš karto teisingai.

“Kolibrio metodo” dalomoji medžiaga sukurta vadovaujantis geriausia “kognityvinės ergnomikos” praktika. Visa užsienio kalbos gramatika pateikta paprastų matricų principu. Tereikia įstatyti reikiamus žodžius į formulę ir iš karto gaunama teisinga gramatinė struktūra. Vėliau reikia tik suformuoti šį nesudėtingą įgūdį iki automatizmo.

Tradicinėse užsienio kalbų mokyklose viskas vyksta atvirkščiai.

Mus iš pradžių supažindina su daugybe taisyklių, laiko formų pavadinimais, išimtimis ir pan. Toliau bandoma viso to išmokyti ir deja tai daroma vienu metu. Rezultatai byloja patys apie save. Net ir po 10 m. užsienio kalbų studijų mokyklose, kursuose ar aukštosiose mokyklose, tik 3% studentų išties gerai moka gramatiką ir gali ją taikyti praktiškai. Argi tai normalu? Argi tai augina mūsų pasitikėjimą savimi?

Akseleratorius #2

Deklaratyvinė informacija, pakeista procedūrine.

Tradiciškai užsienio kalbų mokymuose žmonėms dėstomos gramatinės taisyklės, kurios atsako į klausimą iš ko susidaro užsienio kalba. Tačiau tai yra deklaratyvinė informacija, kurią labai sunku taikyti praktiškai.

“Kolibrio metodas” deklaratyvinę informaciją pavertė procedūrine, t.y principais. Pvz. jeigu tu nori pasakyti X, padaryk Y.

Ką tai duoda?

Studentas iš pirmo karto, labai lengvai ir greitai taiko paprastus principus, ir tam visiškai nereikia mokytis visų taisyklių bei jų pavadinimų.

Apie kitus “kognityvinės ergonomikos” akseleratorius įdiegtus į “Kolibrio metodo” užsienio kalbų mokymų sistemą, jau sekančiuose mūsų įrašuose.

Norėtum išmokti užsienio kalbos greičiausiu būdu?

Artimiausių mokymų tvarkaraštį rasi čia >>

Su geriausiais linkėjimais,
“Kolibrio metodo” mokymų komanda

Patiko turinys? Pasidalink juo socialiniuose tinkluose!

Facebook atsiliepimai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *