Kaip “atrišti liežuvį”? (TIPS & TRICKS #3)

Kolibrio metodas - kombinuoti zodziai

Nori laisvai kalbėti bet kuria užsienio kalba? Tuomet tau teks atrišti 3 mazgus, kurie tave varžo:

 1. greičio mazgas
 2. pločio mazgas
 3. gyvumo mazgas

#1 mazgas – kalbos greitis.

Ar žinai, kad greitai kalbėti yra žymiai svarbiau nei kalbėti taisyklingai? Nes jeigu tu dėlioji sakinius labai lėtai, žodis po žodžio, ir dar tuo pat metu galvoji apie gramatiką, kalba tampa labai “kapota”. Todėl ją darosi nepaprastai sunku suprasti. Lygiai taip pat kaip sunku suprasti žodį, kai jį tariame paraidžiui.

Koks gi greičiausias būdas atrišti šį mazgą?

Sprendimas – treniruotis kalbėti sintagmomis.

Sintagmos, tai yra 3-4 žodžių derinys, turintis vieningą prasmę. Pvz. “I would like” (liet. aš norėčiau). Tačiau šią žodžių grupę reikia mokytis kartoti kaip vieną žodį.

Pvz. NETEISINGAI: I – would – like.

Pvz. TEISINGAI: Iwouldlike.

#2 mazgas – kalbos plotis.

Tradiciniuose, komunikaciniuose užsienio kalbų kursuose, žmonės dažniausiai mokomi kalbėti tam tikrose siaurose situacijose, todėl vėliau nesugeba išplėsti savo kalbos į kitas temas.

Koks būdas atrišti šį mazgą?

Sprendimas – mokytis PLF – pragmalingvistinių formulių.

Kas tai yra? Pragmalingvistinė formulė  – tai šabloninė frazė, sudaryta iš dviejų dalių. Viena dalis nekintama, o kita dinaminė.

Pvz. I would like (liet. aš norėčiau) yra nekintama formulės dalis, o something to drink, or something to eat (liet. kažko išgerti, arba kažko suvalgyti) yra dinaminė formulės dalis.

Reikia įsivaizduoti, kad dinaminė kalbos formulės dalis yra tarsi keičiama šaunamojo ginklo “apkaba” į kurią įdedame įvairius žodžius, o prieš “apkabą” visuomet yra nekintama (statinė) PLF dalis. Tokiu būdu tu gali treniruoti savo kalbos plotį ir sugebėjimą vartoti tas pačias frazes absoliučiai įvairiose situacijose.

Dar vienas geras mandagaus klausimo PLF pavyzdys.

 • may i help you? (liet. ar galiu Jums padėti?)
 • may i ask? (liet. ar galiu paklausti?)
 • may i come in? (liet. ar galiu užeiti?)

O dabar geriausia žinia!

Ar žinojai, kad pvz. anglų kalboje yra apie 50 PLF, kurios dengia net 95% šnekamosios kalbos? Todėl vieną kartą jas išmokus, galėsi naudoti absoliučiai įvairiose situacijose!

#3 mazgas – kalbos gyvumas.

Ar kada susimastei, kodėl mes “gyvoje” kalboje labai dažnai naudojame metaforas, idiomas, frazeologizmus? Ogi tam, kad ne tik pagyviname savo kalbą, bet ir paskatintume pašnekovą suprasti mūsų žinutę tarp eilučių.

Deja tradiciniuose užsienio kalbų kursuose yra mokoma tik tiesioginės kalbos. Pasekmė – žmogus išmoksta kalbėti taisyklingai, bet “sausai”. O blogiausia tai, kad jis tuomet nelabai suprantu kitataučių juokelių, užuominų, kurios kartais sudaro net iki ~50% šnekamosios kalbos.

Be to tradicinėje mokymo sistemoje, prie tokių kalbos “perliukų” prileidžia tik pažengusius studentus.

Tad koks gi sprendimas? Kaip atrišti šį mazgą?

Sprendimas – nuo pat pradžios mokydamiesi kalbos naudokite dažniausiai naudojamas metaforas, frazeologizmus.

Kuo anksčiau pradėsi tai daryti, tuo tavo kalba taps gyvesnė ir vaizdingesnė. O ar gi ne to visi trokštame?

Nori “atrišti liežuvį” per rekordiškai trumpą laiką?

Tuomet turėtum išbandyti absoliučiai unikalų ir neturintį analogų “Kolibrio metodą”.

Patiko turinys? Pasidalink juo socialiniuose tinkluose!

Facebook atsiliepimai

8 komentarai

 1. Jei jau kalbat apie kalbos įsisavinimo greitumą, tai logiškiau mokyti sutrauktą formą ‘I’d like’ ir pan.?!

  • Valentina, ačiū už komentarą. Tai buvo tiesiog pavyzdys, kuriame žinoma galima naudoti abi formas. Mūsų tikslas šiuo atveju buvo parodyti kaip treniruotis kalbėti sintagmomis.

 2. Gali būti kad gaunamos žinios kursų metu atitinka kursų kainą, bet pripažinkit įvertinant vidutinį Lietuvos atlyginimą kaina yra labai didelė.
  Manau daugelį tai ir sulaiko nuo šių kursų. Manau padaugėtų kursų lankytojų, jei už kursus galima būtų mokėti išsimokėtinai arba dalimis.
  Sėkmės mokymuose.

  • Sveiki Ričardai,

   Už mokymus Jūs tikrai galite mokėti dalimis ir išsimokėtinai. Tam yra pakankamai laiko, nes mokymus dažniausiai paskelbiame prieš 6 mėnesius iki jų pradžios. Tačiau vienintelė sąlyga – išsimokėti būtina iki mokymų pradžios.

   O dabar kas liečia pačią kainą..

   Kaip žinia bendra, 7 d. intensyvių “Kolibrio metodo” užsienio kalbų kursų trukmė yra 46 val.

   Taip pat Jūs turite galimybę net 2 kartus už 30 EUR. “kėdės mokestį” pakartoti visą 7 d. kursą, arba pakelti savo anglų kalbos iš A į B lygį, ar aukštesnį. Taigi sumoje kartojimui ir tobulinimui galite skirti papildomas 92 valandas.

   Tokiu būdu bendra valandų suma 46 + 92 = 138 val.

   Kokia yra mokymų kaina?

   Pilno kurso kaina be nuolaidos 777 EUR.

   Lengvata mokymų bilietui taikoma studentams iki 25 m., asmenims turintiems negalią ir senatvės pensininkams.

   (Lengvatinio bilieto kaina visam kursui 627 EUR.)

   Vieno kartojimo kaina 30 EUR.

   Maksimali mokymų kaina su 2 kartojimais 777+30+30=837.

   Lengvatinė mokymų kaina pilnam kursui 627+30+30=687.

   Padalinus maksimalią mokymų kainą iš valandų skaičiaus, gauname 6,06 EUR. už 1 valandą.

   (Lengvatinė kaina 4,97 EUR. už 1 val.)

   Mūsų turimomis žiniomis tradiciniuose užsienio kalbų kursuose Jūs už 1 val. turėsite susimokėti nuo 10 iki 30 EUR. Taigi, kaip matote, išnaudojus visas “Kolibrio metodo” teikiamas galimybes, mokymai kainuoja net ženkliai pigiau nei tradiciniai.

   Bet atminkite, kad svarbiausia yra ne kaina, o nauda kurią Jūs gaunate „Kolibrio metodo“ mokymuose. Tiesiog pasverkite ar kaina kurią sumokate yra didelė už galimybę pagaliau prabilti angliškai?

   Dėkui Jums už komentarą.

 3. Man greitai bus 70. Ar verta pradėti,? Nors ir įdomu, bet atmintis jau nebe ta.buvusioji… O kiek gi tikrai kainuoja tie garsieji kursai?

  Ačiū.

  • Gerb. p Ona. Kas dėl amžiaus, tai vyriausiam mūsų kursų dalyviui buvo virš 80 metų. Todėl jeigu Jūs atsimenate ką vakar valgėte pietums, ar vakarienei, tai Jums tikrai nebus jokių problemų įsisavinti metodiką. Nes Jūsų atmintis čia niekuo dėta. Visa esmė yra unikalioje metodikoje, kuri kaip tik labai lavina atmintį. Na o mokymų kainą Jūs visuomet galite rasti mūsų svetainėje adresu: http://www.kolibriometodas.lt/anglu-kalbos-kursu-kaina/

  • Ačiū už Jūsų atsiliepimą Jolanta. Kas dėl kainos tai nemanome, kad ji yra aukšta, nes virš 90% mūsų mokymų dalyvių nuolat patvirtina, kad nauda ir rezultatas kurį gauna mokymu metu ženkliai viršijo jų lūkesčius, o būtent tai ir yra didžiausias mūsų darbo įvertinimas. Nes tai ką Jūs gaunate vos per 7 mokymų dienas yra absoliučiai unikalu. “Kolibrio metodu” išmokstate tiek, kiek kitiems nepavyksta per 10 metų studijuojant anglų kalbos tradiciškai. Tačiau pasirinkimas visuomet yra Jūsų.

   Gražios dienos

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *